تعمیرات برد تردمیل

تعمیرات برد تردمیل

تعمیرات برد تردمیل

ایران برد تخصصی ترین مرکز تعمیرات برد های الکترونیکی

تعمیرات برد تردمیل، یکی از اساسی‌ترین و تخصصی‌ترین تعمیرات برد تردمیل می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید برد الکترونیکی در تردمیل مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعه در دستگاه تردمیل می‌باشد. این قطعه بین تمامی قطعات و اجزای  الکتریکی تردمیل ازجمله موتور و شیب برقی هماهنگی ایجاد می‌کند و در صورت خرابی و عیب باعث اختلال در کل عملکرد دستگاه می‌شود.

آیا بردهای الکترونیکی تردمیل تعمیر می‌شود؟

در بین وسیله‌های ورزشی تعمیرات برد تردمیل بیشترین درخواست ها را دارد این وسیله به دلیل حرکت و اصطکاکی که دارد درنتیجه قطعات آن زودتر فرسوده و دچار مشکل می‌شود. خرابی بردهای الکترونیکی تردمیل از شایع‌ترین مشکلات تردمیل می‌باشد درواقع اکثر افرادی که تماس می‌گیرند و تردمیل آن‌ها مشکل پیداکرده است مربوط به سوختگی بردهای الکترونیکی و تعمیرات برد تردمیل می‌باشد.  تقریباً می‌توان گفت کلیه بردهای الکترونیکی قابل تعمیر می‌باشند. با توجه به نوع برد تردمیل تعمیر و زمان تعمیر و قطعات آن متفاوت می‌باشد.

تردمیل دارای ۳ یا ۴ برد می باشد.

تردمیل ها معمولاً دارای ۳ یا ۴ برد می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید تردمیل از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده است بردهای تردمیل عبارت‌اند از برد درایو یا اینورتر، برد کنترل، برد پنل، برد پاور. در بعضی از تردمیل ها با توجه به مدل آن‌ها دو یا سه برد را ادغام می‌کنند و یک برد روی دستگاه نصب می‌شود. تعمیرات برد تردمیل گاهی اوقات بر روی یک برد مجزا صورت می گیرد و یا بر روی برد اصلی دستگاه انجام می شود.

ارورهای مربوط به خرابی برد تردمیل

تردمیل ها در برندهای مختلف و مدل‌های متفاوتی وجود دارد و معمولاً بیشترین ارورها بیشتر مربوط به برد تردمیل می‌باشد. ارورهایی که بر روی صفحه دیجیتال نمایش داده می‌شود بیشتر آن‌ها مربوط به خرابی و سوختگی در برد درایور یا اینورتر می‌باشد. در مدارهای کنترل تردمیل ها کد خطاها و یا همان ارورها تعریف‌شده است و کارخانه‌های سازنده با توجه به برند و مدل تردمیل برای هریک از خرابی‌های دستگاه اروری را تعریف کرده است که هنگام بروز مشکل کاربرها بتوانند نوع مشکل را تشخیص دهند.

ارورها در هر مدل و برند با کدی خاص تعریف‌شده است در این قسمت بعضی از ارورهایی که به‌صورت عمومی وجود دارد آورده می‌شود:

 • ارور ۰۱: این ارور معمولاً مربوط به برد درایور و یا کنترل سرعت موتور می‌باشد.
 • ارور ۰۵ : این ارور علاوه بر اینکه می‌تواند مشکل از برد درایور باشد مربوط به مشکلات دیگر از قبیل مشکلات موتور ، کاهش شدت‌جریان برق و … نیز می‌تواند باشد.
 • ارور۰۶ : هنگامی‌که صفحه‌نمایش تردمیل شما این ارور را نشان داد به این معنی است که آی سی که بر روی برد درایور قرار دارد باشد.
 • ارورE7: نمایش این ارور بر روی صفحه‌نمایش نیز می‌تواند براثر خرابی برد باشد البته عوامل دیگری نیز وجود دارد که با بررسی دقیق‌تر مشخص می‌شود.
 • با استارت شدن تردمیل ارور E1 در صفحه ظاهر می‌شود: اگر چنین اروری پیش آمد که باوجود استارت تردمیل، شاهد هیچ‌گونه حرکتی نیستیم و ارورE1 بر روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود در این صورت به‌احتمال‌زیاد ایراد مربوط به برد الکترونیکی پایین تردمیل می‌باشد. که با تست دقیق‌تر کارشناسان علت دقیق آن مشخص می‌شود.
 • ثانیه‌شمار تردمیل کار می‌کند درحالی‌که تردمیل اصلاً حرکتی ندارد: در هنگام بروز چنین خطایی باوجوداینکه تردمیل روشن است دستگاه حرکتی نداشته و ثانیه‌شمار کارکرده و شماره می‌اندازد. در این صورت ارور مربوط به برد بالا یا همان مانیتور می‌باشد که معمولاً قطعات الکترونیکی مانیتور دچار مشکل شده است.
 • برق‌گرفتگی در هنگام استفاده از تردمیل: در بعضی از موارد پیش‌آمده است که فرد هنگامی از تردمیل استفاده می‌کند متوجه می‌شود که بدنه تردمیل دارای الکتریسیته ساکن است و دچار برق‌گرفتگی می‌شود این مشکل می‌تواند مربوط به بروز مشکل در موتور و برد الکترونیک و یا از بین رفتن و ساییدگی الیاف زیر تسمه باشد.
 • عدم کنترل سرعت مناسب موتور تردمیل: هنگامی‌که چنین مشکلی برای تردمیل پیش می‌آید حرکت روی تردمیل به‌صورت نوسانی و غیرقابل‌تحمل خواهد بود که این مشکل نشان‌دهنده بروز مشکل در برد می‌باشد.
 • نمایش اطلاعات اشتباه روی صفحه‌نمایش: در صورت بروز چنین مشکلی می‌بینید که حرکت و سرعتی که به‌صورت عدد روی صفحه‌نمایش نشان داده می‌شود اشتباه و دارای نوسان می‌باشد .
 • خطا در هنگام اجرای دستورات صادرشده: در این حالت دستوری توسط کاربر به دستگاه داده می‌شود به‌طور مثال افزایش سرعت که در این موقع یا دستور به میزان موردنظر اعمال نمی‌شود و یا بیش‌ازحد مطلوب می‌باشد که این مشکل نیز از مشکلات شایع مربوط به خرابی برد الکترونیکی تردمیل می‌باشد.

هزینه تعمیر برد تردمیل

همان‌طور که می‌دانید تردمیل دارای بردهای مختلفی می‌باشد و کار هرکدام از این بردها نیز متفاوت است و خرابی و مشکلات آن‌ها نیز باهم متفاوت است هنگام بروز مشکل برای تردمیل با توجه به اینکه کدام‌یک از بردها دچار مشکل شده است و همچنین تعویض قطعات و … میزان هزینه تعمیر مشخص می‌شود و به مشتریان اعلام می‌گردد.

۳ نکته برای جلوگیری از خرابی بردهای الکترونیکی تردمیل

 • نوع استفاده از تردمیل و وزن: هنگام استفاده از تردمیل دقت کنید قبل از اینکه پای خود را روی تردمیل بگذارید و شروع به راه رفتن کنید حتماً آن را روشن کنید و بعد از روشن شدن راه رفتن روی آن را شروع کنید. بیشترین دلیل سوختن برد تردمیل رعایت نکردن همین نکته می‌باشد.
 • روغن‌کاری و سرویس تردمیل: نکته اصلی که باید هنگام استفاده از تردمیل رعایت این است که تردمیل نیز مانند بقیه وسایل الکترونیکی نیاز به سرویس دارد و برای جلوگیری از مشکلات و فشار آمدن به قطعات و درنتیجه خرابی بردها توصیه می‌شود دستگاه خود را سرویس کنید.
 • تمیز نگه‌داشتن و نگهداری صحیح: سعی کنید بعد از چند روز یا هفته‌ای یک‌بار تردمیل خودتان را تمیز کنید تا وجود گردوغبار و کثیفی باعث چسبندگی در نوارها و فشار به برد و موتور نشود
 • عیب‌یابی و تعمیر دستگاه مخصوصاً برد را به متخصصین این کار بسپارید: در صورت بروز مشکلی برای یکی از قسمت‌های تردمیل درصورتی‌که قادر به تعمیر آن نیستید و تخصصی در این زمینه ندارد از تعمیر آن خودداری کنید چنانچه امکان دارد منجر به مشکلات بزرگ‌تری برای دستگاه شود و با توجه به اینکه تعمیرات برد کاری بسیار تخصصی می‌باشد عیب‌یابی و تعمیر بردهای تردمیل را به متخصصین این کار بسپارید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

four × 3 =