تعمیر برد منبع تغذیه DVD

تعمیر برد منبع تغذیه DVD

تعمیر برد منبع تغذیه DVD

تعمیر برد منبع تغذیه DVD، ازجمله تعمیرات بردی است که در مرکز تعمیرات تخصصی بردهای الکترونیکی ایران برد انجام می‌شود. ایران برد با در اختیار داشتن متخصصین و تکنسین‌های کارآزموده و زبده درزمینهٔ تعمیر بردهای الکترونیکی توانایی تعمیر انواع برد ازجمله تعمیر برد منبع تغذیه DVD را دارد. کلیه تعمیرات با استفاده از تجهیزات تخصصی و به‌روز و در کارگاهی مجهز انجام می‌گیرد.

آیا بردهای منبع تغذیه DVD را می‌توان تعمیر کرد؟

در رابطه با این سؤال که بردهای منبع تغذیه DVD را می‌توان تعمیر کرد یا نه باید گفت تعمیر برد منبع تغذیه DVD  باهم متفاوت است. البته این نکته را در نظر بگیرید که اکثر بردها قابل تعمیر می‌باشند. بردهای منبع تغذیه‌ای که برای تعمیر به تعمیرگاه سپرده می‌شوند با توجه به اینکه نوع خرابی در آن‌ها بسیار متفاوت است درنتیجه نوع مشکل برد تعمیر آن‌ها نیز متفاوت است بعضی از آن‌ها به‌گونه‌ای آسیب‌دیده‌اند که قابل تعمیر نیستند و در چنین مواردی که برد قابل تعمیر نیست تعمیرکار به مشتری اعلام می‌کند که برد شما قابل تعمیر نیست. اکثر بردهای منبع تغذیه که برای تعمیر به ایران برده تحویل داده‌شده‌اند تعمیر شده‌اند هرچند که بعضی از تعمیرکاران گفته بودند بردها قابل تعمیر نیستند.

تعمیر بردهای منبع تغذیه DVD به‌صرفه است؟

همان‌طور که می‌دانید منبع تغذیه در همه وسیله‌ها وجود دارد و از قطعات اصلی و ضروری به‌کاررفته در DVD می‌باشد. اینکه تعمیر برد این قطعه مهم و ضروری به‌صرفه است یا خیر باید ابتدا برد مورد عیب‌یابی قرار گیرد و نوع خرابی آن مشخص شود بعد از مشخص شدن نوع خرابی مشخص می‌شود که تعمیر برد منبع تغذیه DVD چگونه خواهد بود و مشخص می‌شود که تعمیر آن به‌صرفه می‌باشد یا خیر. به‌صرفه بودن تعمیر برد فقط به میزان هزینه تعمیر آن نیست موارد دیگری نیز مؤثر است مثلاً بعضی از بردها به‌سختی در بازار وجود دارند و یا در بعضی از موارد هرچند برد تعویض شود ولی مانند برد فابریک و اولیه DVD نمی‌شود پس بهتر است و باصرفه‌تر است که بردهای منبع تغذیه DVD تعمیر شوند. بعضی از موارد نیز بردهای منبع تغذیه خرابی‌های جزئی داشته و با قطعه آسیب‌دیده به‌گونه‌ای است که به‌راحتی قابل تعویض هست و یا قسمت آسیب‌دیده در بردهای الکترونیکی با تعمیر مانند روز اول و بدون هیچ‌گونه مشکلی کار می‌کند.

هزینه تعمیر بردهای منبع تغذیه چقدر است؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش‌آمده باشد که هزینه تعمیر برد منبع تغذیه چقدر است. زیرا در بعضی از موارد اتفاق می‌افتد که هزینه تعمیر برد منبع تغذیه بسیار بیشتر از هزینه تعویض برد شده است در این صورت شما ترجیح می‌دهید برد را تعویض کنید و از برد نو استفاده کنید تا اینکه با صرف هزینه زیادی بخواهید برد آسیب‌دیده را تعمیر کنید. برای پاسخ به این سؤال باید گفت نسبت به سایر بردها و وسیله‌های دیگر با توجه به ساختار و قطعاتی که روی برد منبع تغذیه قرار دارد هزینه تعمیر کمتری خواهد داشت ولی میزان این هزینه به عوامل مختلفی ازجمله نوع خرابی بستگی دارد. شما می‌توانید هنگام مراجعه برای تعمیر برد منبع تغذیه DVD ابتدا از کارشناسان ایران برد بخواهید تا میزان هزینه تعمیر را مشخص کنند و بعد تصمیمات لازم برای تعمیر برد منبع تغذیه DVD خود را بگیرید.

نکات مهم در مورد تعمیر بردهای منبع تغذیه DVD

هنگامی‌که بردهای منبع DVD خود را برای تعمیر به تعمیرکاران و مرکز تعمیرات می‌سپارید قطعاً برای عیب‌یابی و تعمیر آن‌ها سؤالاتی را از شما خواهند پرسید دانستن این سؤالات برای عیب‌یابی سریع‌تر و درنتیجه تعمیر سریع‌تر لازم است. با دانستن اینکه هنگام خرابی و بروز اشکال  دستگاه شما چه نشانه‌هایی دارد می‌تواند به تعمیرکار کمک کند تا وقت کمتری را صرف عیب‌یابی انجام دهد.در این قسمت به بعضی از سؤالاتی که معمولاً پرسیده می‌شوند اشاره می‌کنیم این سؤالات عبارت‌اند از :

زمان خرابی دستگاه: منظور از زمان خرابی دستگاه این است که دستگاه شما چه مدت است که دچار این مشکل شده است در بعضی موارد پیش‌آمده است که دستگاه برای مدت طولانی دچار مشکل بوده است ولی برای تعمیر آن اقدام نکرده‌اند و بعد با بروز مشکل حادتر اقدام به تعمیر آن نموده‌اند. اینکه چه مدت از زمانی که دستگاه شما درست ‌کارکرده است می‌گذرد.

بعضی از خرابی‌ها و مشکل با صدا همراه است مثلاً ممکن صدایی شبیه انفجار و یا اتصالی شنیده شود و یا اینکه فرد مشاهده سوختگی یا سیاه شدن قسمتی از قطعات روی وسیله شود.

مشکل و خرابی دستگاه همراه با بوی سوختگی بوده است. در بعضی از موارد پیش می‌آید که دستگاه روشن بوده و به‌طور ناگهانی خاموش شده است و این خاموش شدن با بوی سوختگی همراه بوده است.

روشن نشدن و اتصالی: بعضی از مواقع امکان دارد دستگاه روشن نشود و یا اینکه فرد با روشن کردن دستگاه متوجه بوی سوختگی از دستگاه می‌شود و یا اینکه با اتصالی و صدای انفجار و جرقه همراه است.

علائم غیرعادی روی دستگاه : بعضی از مواقع بروز مشکل در دستگاه با علائم غیرعادی همراه است و در هنگام بروز مشکل باید به‌دقت به کلیه قطعات DVD توجه کردن مثلاً وجود سیاهی در قطعات و یا قسمتی از دستگاه یا حالت غیرعادی قطعات، داغ کردن دستگاه و …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

two + 6 =