تعمیر برد کولرگازی ال‌جی

تعمیر برد کولرگازی ال‌جی

تعمیر برد کولرگازی ال‌جی

تعمیر برد کولرگازی ال‌جی ازجمله تعمیرات تخصصی می‌باشد که در مرکز تعمیرات تخصصی برد، ایران برد انجام می‌شود. ایران برد با استفاده از تجهیزات تخصصی و پیشرفته هنگام تعمیر برد کولرگازی ال‌جی توسط تکنسین‌ها و مهندسین کارآزموده و باتجربه تعمیر برد کولرگازی ال‌جی را انجام می‌دهد.

بردهای کولرگازی ال‌جی

همان‌طور که می‌دانید بردهای الکترونیکی از مهم‌ترین و تقریباً اصلی‌ترین قطعاتی است که در کولرگازی به‌کاررفته است. بردهای الکترونیکی کولرگازی LG  با توجه به تنوع در مدل و نوع این کولرگازی‌ها از تنوع برخوردار است. بردهای کولرگازی می‌تواند شامل بردهای داخلی و خارجی، برد منبع تغذیه ، برد صفحه‌نمایش و … باشد که با توجه به مدل آن در کولرگازی‌ها به کار می‌رود.

همان‌طور که می‌دانید کولرهای گازی LG ازجمله محصولاتی است که قطعات آن توسط شرکت کره‌ای ساخته و در ایران مونتاژ می‌شود. همان‌طور که می‌دانید برند LG ازجمله برندهایی می‌باشد که مورد استقبال قرارگرفته است و با توجه به کیفیتی که دارد تعمیر قطعات آن مخصوصاً برد آن باید توسط افرادی متخصص و حرفه‌ای صورت گیرد.

تعمیر برد کولرگازی ال‌جی بهتر است یا تعویض آن؟

این سؤال که تعمیر برد کولرگازی به‌صرفه است یا خیر و یا اینکه بهتر است برد خراب کولرگازی ال‌جی را تعمیر کنیم یا تعویض برای بیشتر مشتریان وجود دارد و هنگام تعمیر پرسیده می‌شود و شاید این سؤال برای شما نیز پیش بیاید. برای پاسخ به این سؤال باید گفت تعویض یا تعمیر بردی بعد از مشخص شدن عیب آن برد مشخص می‌شود زیرا عیب و تعمیرات دربردها متفاوت است مثلاً بعضی از بردها کاملاً سوخته است و باید تعویض شوند و یا اینکه خرابی برد به‌گونه‌ای می‌باشد که تعویض برد بهتر و به‌صرفه است. در موارد دیگر تعمیر بردها به‌گونه‌ای است که با تعمیر قسمتی از برد یا تعویض قطعه‌ای مشکل برد حل می‌شود و عیب برد به‌قدری نیست که نیازی به تعویض آن داشته باشید. با توجه به شناختی که از بردها داریم و همچنین تعمیر بردها باید گفت اکثر بردها قابل تعمیر است و نیازی به تعویض نیست و مشکل بیشتر بردها با تعمیر قسمتی از برد یا تعویض قطعه‌ای قابل‌حل است.

هزینه تعمیر برد کولرگازی ال‌جی چقدر است؟

تعداد زیادی از کسانی که برای تعمیر بردهای کولرگازی ازجمله ال‌جی مراجعه می‌کنند تقریباً از اولین سؤالاتی که می‌پرسند این است که هزینه تعمیر برد کولرگازی چقدر است. در پاسخ به این سؤال باید گفت هزینه‌های تعمیر برد لباسشویی به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین عواملی که در میزان هزینه تأثیر دارد مدت‌زمان تعمیر می‌باشد. قطعاً همان‌طور که می‌دانید بعضی از خرابی‌ها و تعمیرات به‌گونه‌ای است که زمان زیادی را برای تعمیر لازم است و تعمیرات تخصصی‌تر است . در بعضی دیگر تعمیرات نسبت به بقیه زمان کمتری نیاز است درنتیجه هزینه تعمیر آن کمتر خواهد بود.

خرابی در بردهای کولرگازی ال‌جی

بردهای کولرگازی ال‌جی دارای خرابی‌های گوناگونی است. اولین عاملی که باعث می‌شود تعمیر بردها متفاوت باشد تنوع در مدل کولرگازی است این تنوع بر روی نوع برد و تعداد برد تأثیر دارد.

خرابی دربرد و همچنین سوختن برد علائم مختلفی دارد. بعضی از این عوامل عبارت است :

کولرگازی روشن نمی‌شود: روشن نشدن کولرگازی ازجمله دلایلی است که وجود خرابی برد را نشان می‌دهد. البته روشن نشدن دلایل دیگری نیز می‌تواند داشته باشد که ابتدا باید این عوامل بررسی شود و چنانچه خرابی مربوط به آن‌ها نبود دلیل آخر می‌تواند وجود خرابی برد الکترونیک باشد.

اتصالی در کولرگازی: یکی دیگر از علائمی که نشان می‌دهد برد کولرگازی دچار مشکل شده است وجود اتصالی کولرگازی است. هرچند اتصالی کردن کولرگازی می‌تواند ناشی از خرابی در سایر قسمت‌ها نیز باشد و خرابی برد یکی از آن عوامل است.

استارت نشدم کمپرسور کولرگازی: وقتی کمپرسور کولرگازی کار نمی‌کند یکی از دلایلی که امکان دارد وجود داشته باشد و بسیار مهم است خرابی برد الکترونیک کولرگازی است که باید هرچه زودتر نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.

در بعضی از مدل‌ها ارورهایی نمایش داده می‌شود که بعضی از این ارورها مربوط به خرابی برد می‌باشد که د ادامه به بعضی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. البته به این نکته توجه کنید که نمایش خطا و ارور در مدل‌های مختلف متفاوت است مثلاً در بعضی با نمایش عدد یا حروف و یا هردو و در بعضی دیگر با چراغ چشمک‌زن مشخص می‌شود.

خطای ۲و۱ : این دو خطا ازجمله خطاهایی هستند که به بروز عیب و مشکل در برد داخلی اشاره می‌کند.

خطای ۶ : این خطا نشان می‌دهد که برد الکتریک کولرگازی دچار خرابی و مشکل است البته این تنها دلیل نیست و دلایل دیگری نیز می‌تواند داشته باشد مثلاً خرابی حس‌گر و …

خطای ۲۲ : این خطا نیز از خطاهایی است که مربوط به خرابی در برد داخلی است.

خطای ۲۳ : نمایش این خطا نشان می‌دهد که برد منبع تغذیه دچار خرابی و مشکل شده است و نیاز به تعمیر دارد.

خطای های ۲۶ و ۲۷  و۴۱ و ۴۵ و ۴۶ و ۴۷ : این خطاها نیز می‌تواند نشانه این باشد که برد الکتریک کولرگازی دچار مشکل شده است هرچند دلایل دیگری نیز دارد که باید بررسی شود.

خطاها دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهد برد الکتریک ،برد منبع تغذیه، برد داخلی دچار خرابی و مشکل شده است شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی در مورد این خطاها به دفترچه‌های راهنما مراجعه کنید و یا اینکه با کارشناسان ایران برد تماس بگیرید تا راهنمایی و مشاوره لازم صورت گیرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × five =