تعمیر برد کولرگازی سامسونگ

تعمیر برد کولرگازی سامسونگ

تعمیر برد کولرگازی سامسونگ

تعمیر برد کولرگازی سامسونگ به‌صورت تخصصی و حرفه‌ای سالهاست که در مرکز تعمیرات تخصصی بردهای الکترونیکی ایران برد انجام می‌گردد.

مرکز تعمیرات تخصصی بردهای الکترونیکی ایران برد با داشتن کارگاه مجهز و در اختیار داشتن نیروهای متخصص و کارآزموده تعمیر برد کولرگازی سامسونگ را باکیفیت بالا و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد.

کلیه تعمیرکارانی که در ایران برد مشغول به فعالیت هستند و تعمیر برد کولرگازی سامسونگ را انجام می‌دهند هرساله در کارگاه‌های آموزشی که برای آشنایی هر چه بیشتر و همچنین به‌روز کردن اطلاعات برگزار می‌گردد شرکت می‌نمایند.

بیشترین خرابی بردهای کولرگازی سامسونگ مربوط به مدل‌هایی است که دارای دو برد الکترونیکی هستند

همان‌طور که می‌دانید یکی از مهم‌ترین قطعات کولرگازی برد می‌باشد. برد نقش مهمی در کولرگازی دارد. کولرگازی‌ها انواع مختلفی دارند که برد در هرکدام با دیگری متفاوت است. نقش برد در کولرگازی سامسونگ کلیه کارهای مربوط به کولرگازی می‌باشد. در بعضی از کولرگازی‌های اسپلیت از دو برد یکی برد داخلی و دیگری برد خارجی استفاده‌شده است.

نقطه‌ضعفی که اسپلیت و کولرگازی که دارای دو برد دارد این است که در صورت خرابی برد و پانل بیرونی سایر پانل‌های نیز از کار می‌افتند و کار نمی‌کند. بیشترین خرابی بردهای الکترونیکی در مدل‌های کولرگازی وجود دارد که دارای دو برد می‌باشند.

بردهای کولرگازی سامسونگ قابل تعمیر هستند؟

خرابی و مشکل در کولرهای گازی با توجه به عوامل مختلف یکسان نیست. درنتیجه تعمیر برد کولرگازی سامسونگ نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به انواع کولرگازی و همچنین تنوع در مدل‌های آن‌ها خرابی بردها نیز متنوع است و اینکه کدام‌یک از آن‌ها قابل تعمیر نیست باید مشخص شود و به‌طورقطع نمی‌توان گفت همه بردها قابل تعمیر نیستند. با توجه به تجربیاتی که تعمیرکاران ایران برد در این زمینه‌دارند مخصوصاً تعمیر برد کولرگازی سامسونگ باید گفت بیشتر بردهای کولرگازی قابل تعمیر هستند هرچند تعمیر بعضی از آن‌ها با توجه به میزان و نوع خرابی که برای آن‌ها پیش‌آمده است بسیار دشوار خواهد بود. تعداد معدودی از بردهای کولرگازی سامسونگ می‌باشند که دچار خرابی‌های زیادی شده‌اند به‌گونه‌ای که قابل تعمیر نیستند.

هزینه تعمیر برد کولرگازی سامسونگ چقدر است؟

هزینه تعمیر برد کولرگازی سامسونگ به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به این عوامل هزینه تعمیر آن‌ها تعیین می‌شود و در مدل‌ها و انواع مختلف کولرگازی یکسان نیست.

عوامل مؤثر در تعمیر برد کولرگازی

  • تعمیرات برد جزئی هستند یا تخصصی و پیشرفته: منظور از نوع تعمیر برد این است که تعمیرات به‌صورت جزئی می‌باشد و یا اینکه مشکل برد زیاد بوده و نیاز به تعمیر تخصصی دارد. بر همین اساس نوع تعمیرات در همه بردها یکسان نیست درنتیجه میزان هزینه تعمیر آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود.
  • نوع برد مورد تعمیر: بردها در کولرگازی سامسونگ در مدل‌های مختلف متفاوت است و درنتیجه نوع خرابی و نوع تعمیر نیز یکسان نخواهد بود. مثلاً در بعضی از مدل‌ها که دارای دو برد می‌باشند تعمیر برد پانل داخلی و برد پانل خارجی باهم تفاوت دارد و درنتیجه تعمیر آن نیز باهم متفاوت است و این تفاوت باعث می‌شود که هزینه تعمیر بردها نیز باهم فرق داشته باشد .
  • بخش مورد تعمیر: بردهای کولرگازی از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده‌اند که با توجه به نوع مشکل تعمیر آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود مثلاً تعمیر بعضی از قطعات نیاز به دستگاه و ابزار تخصصی داشته و نسبت به برد دیگری که قطعه عمومی آن نیاز به تعمیر دارد هزینه تعمیر بیشتری خواهد داشت.
  • مدت‌زمان تعمیر: زمانی که طول می‌کشد تا برد تعمیر شود ازجمله عواملی است که در میزان هزینه تعمیر برد تأثیر دارد . چه‌بسا بعضی از تعمیرات واقعاً تخصصی بوده و با توجه به حساسیت و اهمیت آن قسمت زمان زیادی را برای تعمیر نیاز دارند.

 

 

۲ دلیل عمده و شایع سوختن بردهای کولرگازی سامسونگ

خرابی در کولرگازی متنوع می‌باشد یکی از شایع‌ترین خرابی‌هایی که می‌باشد و ازجمله خرابی‌هایی است که می‌توان به‌راحتی از آن جلوگیری کرد سوختن بردهای الکترونیکی کولرگازی می‌باشد. با توجه به مراجعاتی که درزمینهٔ سوختن بردهای کولرگازی صورت گرفته است دو دلیل بسیار شایع و عمده باعث سوختن  این‌گونه بردها شده است.

۱ – اولین دلیل عمده سوختن برد کولرهای گازی می‌توان به نوسانات برق اشاره کرد. با توجه به اینکه بردها از مدارهای الکترونیکی تشکیل‌شده‌ و همچنین قطعات نصب‌شده بر روی برد به مقدار مشخصی ولتاژ نیاز دارد چنانچه به هر دلیلی این ولتاژ کم یا زیاد شود باعث آسیب برد شده و ممکن است برد کاملاً دچار سوختگی شود. پس هنگام استفاده به میزان ولتاژ برق توجه کنید و اقدامات پیشگیری‌کننده را انجام دهید.

۲ – دومین دلیل که مشاهده‌شده و جزو شایع‌ترین دلایل سوختن بردهای الکترونیکی کولرگازی است رعایت نکردن نکات مهم و ایمنی در هنگام نصب کولرگازی و داغ شدن بیش‌ازحد سیم و اتصالی کردن سیم‌های کولرگازی است.

با توجه به ۳ عامل مهم توصیه می‌شود بردهای کولرگازی خود را تعمیر کنید نه تعویض.

در مورد تعمیر برد کولرگازی سامسونگ باید گفت اکثر آن‌ها تعمیر می‌شوند و تعمیر آن‌ها به‌صرفه‌تر است. زمانی که برد کولرگازی را تعمیر می‌کنید از جنبه‌های مختلفی به‌صرفه است:

  • اولین دلیل اینکه سیستم کولر شما تغییر نمی‌کند چون باید تعویض برد و نصب برد جدید احتمال تغییر سیستم زیاد است.
  • دلیل دیگر اینکه معمولاً بردهای اصلی دارای قیمت‌های بیشتری خواهند بود و شما مجبورید هزینه بیشتری نسبت به تعمیر را بپردازید.
  • بردهای فابریک و اصل در بعضی مواقع به دلایل مختلف به‌راحتی گیر نمی‌آید و در بعضی موارد سرویس‌کار مجبور می‌شود از بردهای همه‌کاره استفاده کند که کیفیت بردهای همه‌کاره به کیفیت بردهای اولیه و اصلی کولرگازی و برند سامسونگ نخواهد بود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

five × 5 =