هزینه تعمیر برد الکترونیکی

هزینه تعمیر برد

هزینه تعمیر برد

هزینه تعمیر برد، یکی از مسئله‌های مهم در هنگام تعمیر بردهای الکترونیکی است. بسیاری از وسایلی که امروزه از آن استفاده می‌کنید دارای برد می‌باشند و این قطعات ممکن است بنا به دلایلی آسیب ببینند و شما نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. قطعاً می‌خواهید بدانید هزینه تعمیر برد وسیله شما چقدر می‌شود در بعضی موارد هزینه تعمیر برد با توجه نوع وسیله و نوع تعمیر قطعات آن مقرون‌به‌صرفه نیست و شما ترجیح می‌دهید برد جدیدی را خریداری نمایید تا اینکه بخواهید این برد را تعمیر کنید.

هزینه تعمیر برد در همه بردها یکسان نیست و با توجه به عوامل مختلف متفاوت می‌باشد در ادامه به عواملی که بر هزینه تعمیر برد تأثیر دارد اشاره می‌شود.

فاکتورهای مؤثر در هزینه تعمیر برد

 • نوع بردهای الکترونیکی: بردهای الکترونیکی انواع مختلفی دارد و تعمیر هرکدام باهم متفاوت می‌باشد درنتیجه هزینه تعمیر آن‌ها نیز متفاوت است.
 • مین برد یا سایر بردها: بعضی از وسایل هستند که چند برد دارند یک برد به‌عنوان برد اصلی یا مین برد و بردهای دیگر مانند بردهای کنترلر و … هستند بااین‌وجود دستگاه عیب‌یابی شده و با توجه به نوع عیبی که دستگاه دارد مشخص می‌شود که کدام‌یک از بردهای باید تعمیر شود و هزینه‌های آن‌ها باهم متفاوت است.
 • نوع تعمیر برد: همان‌طور که می‌دانید بردهای الکترونیکی نیز دارای قطعات مختلفی می‌باشند و بر اساس نوع عیب هر یک از این قطعات روی برد تعویض یا تعمیر می‌شود.
 • نوع دستگاه: بردهای دستگاه‌های مختلف باهم متفاوت است مثلاً برد ماشین لباسشویی، پکیج، یخچال، منبع تغذیه، اسپیکر و … باهم تفاوت دارد درنتیجه هزینه تعمیر آن‌ها نیز یکسان نمی‌باشد.
 • نوع تعمیر: بعضی از تعمیرات در بردها جزئی می‌باشد و با تعمیر قسمتی از برد عیب برطرف می‌شود در موارد دیگر ممکن است احتیاج به تعمیر تخصصی‌تر داشته باشد و این تعمیرات تخصصی نیاز به دستگاه‌های پیشرفته دارد در این صورت هزینه تعمیر با مورد قبلی متفاوت است.
 • نوع قطعات تعویضی و تعمیری: در تعمیر بردها بعضی مواقع مشکل به‌گونه‌ای است که علاوه بر تعمیر قسمتی از برد باید قطعه‌ای از برد نیز تعویض شده و این قطعه در موارد مختلف دارای قیمت‌های متفاوت می‌باشد. در این موارد هم هزینه تعمیر داریم و هم هزینه تعویض قطعه درنتیجه هزینه تعمیرات متفاوت خواهد بود با مواردی که فقط تعمیر دارند و یا فقط تعویض قطعه.
 • هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی: برد در ماشین‌های لباسشویی دارای انواع مختلفی می‌باشد و با توجه به مدل و برندهای مختلف هرکدام از این لباسشویی‌ها دارای بردهای متفاوتی می‌باشد قطعات به‌کاررفته روی بردها نیز متفاوت است حتی ممکن است دارای چند برد (مین برد و کنترلرو …) باشد و برحسب اینکه عیب مربوط به کدام‌یک از بردها باشد تعمیر آن‌ها نیز متفاوت است بر همین اساس هزینه تعمیر برد ماشین‌های لباسشویی با توجه به مدل‌های مختلف متفاوت است.
 • هزینه تعمیر برد یخچال: همان‌طور که می‌دانید امروزه یخچال‌های هوشمند دارای مدل و برندهای متفاوتی می‌باشد و شرکت‌های سازنده این وسایل با توجه به مسائل مختلف بردهای مخصوص و مختلفی را در طراحی این وسایل به کار می‌برند. به همین دلایل نمی‌توان گفت هزینه برد یخچال چقدر است باید نوع یخچال و مدل آن مشخص شود.
 • هزینه تعمیر برد پکیج: پکیج نیز مانند سایر وسایل الکترونیکی دارای مدل و برندهای متفاوتی می‌باشد مثلاً پکیج‌های ایران رادیاتور و بوتان و آریستون و … ساخت شرکت‌های متفاوتی می‌باشد درنتیجه بردهای به‌کاررفته در آن نیز باهم یکسان نیست و تعمیر آن‌ها نیز باهم متفاوت است و این تفاوت در میزان هزینه تأثیر دارد.
 • هزینه تعمیر تلویزیون ال‌جی: تلویزیون ال‌جی ازجمله برندهای معتبر بوده و استقبال گسترده‌ای دارد و از خرابی‌های شایع آن خرابی برد می‌باشد که با خاموش شدن همراه است با توجه به نوع عیب آن معمولاً احتیاجی به تعویض برد نیست و قابل تعویض است و هنگام عیب‌یابی و مدل هزینه تعمیر و یا تعویض و اینکه مشکل از برد پاور می‌باشد و یا سایر موارد مشخص می‌شود.
 • هزینه تعمیر برد ماشین لباسشویی سامسونگ: با توجه به اینکه لباسشویی سامسونگ نیز مانند سایر برندها همگام با تکنولوژی امکانات این وسیله را ارتقاء داده و سعی کرده است از امکانات پیشرفته‌تری استفاده کنید و بر قابلیت‌های آن افزوده است و برد این وسیله نیز متفاوت از سایر وسیله‌ها می‌باشد و تعمیر آن باید توسط متخصصین صورت گیرد و نوع ارور و عیب و خرابی در برد با توجه به مدل‌های مختلف متفاوت است و بر اساس این فاکتورها هزینه تعمیر مشخص می‌شود.
 • هزینه تعمیر مادربردها: مادربردها در مدل و برندهای متفاوتی وجود دارد و قطعاتی که بر روی آن استفاده می‌شود نیز متفاوت است و با توجه به مدل فرق می‌کند درنتیجه با توجه به قطعات و مدل هزینه‌های آن مشخص می‌گردد.

هزینه تعمیر برد در ایران برد

هزینه تعمیر برد در مرکز تعمیرات تخصصی بردهای الکترونیکی، ایران برد همواره مطابق با تعرفه بوده و این شرکت تلاش دارد با انجام تعمیرات تخصصی و جزءبه‌جزء و در سریع‌ترین زمان، کمترین و مناسب‌ترین هزینه را از مشتریان دریافت نماید. شما می‌توانید درزمینهٔ تعمیر انواع بردهای دستگاه‌های خود با کارشناسان ایران برد مشورت نموده و همچنین با توجه به مشکل بردتان میزان هزینه آن را قبل از تعمیر بپرسید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eleven − eight =